Doprava do Florencie

Doprava do Florencie

Letadlem do Florencie

Nejrychlejším a také nejpohodlnějším způsobem jak se dopravit do Toskánské metropole je vzhledem k větší vzdálenosti od hranic z Českou Republikou pochopitelně doprava letecká.

Florencie jako důležitý turistický cíl má své vlastní mezinárodní letiště, které naleznete asi 8 kilometrů od města. Z něj se pak do centra snadno dostanete hromadnou dopravou, případně taxíkem. Alternativou je v případě výhodného letu také přistání na letišti ve městě Pisa a transfer odsud.

N624AW US Airways Airbus A320-231(cn 055) (7164357453)

Autobusem do Florencie

I když je doprava autokarem o hodně méně pohodlná a především časově mnohem náročnější než dopravní letadlo, někdo ji přece jenom preferuje. Stále se najde dostatek lidí, kteří letět nechtějí a nebo třeba nemohou ze zdravotních důvodů.

V zásadě ale můžete volit ze dvou možností:

Pokud je to Vaše priorita, můžete zvolit možnost organizovaného zájezdu včetně autobusové dopravy a průvodce. Takových „poznávacích“ zájezdů sice s postupem času značně ubývá pro menší zájem než v minulosti, ale sehnat se stále dají. Jsou vícedenní a tak Vás čeká i ubytování někde poblíž města, vzhledem k cenám ve Florencii určitě ne.

Další možností je pak využití dálkových linek a ubytování si zajistit sólo. To je dnes poměrně snadné, třeba prostřednictvím služeb jako Booking a nebo obdobných. Třeba společnost Flixbus Vás doveze s jedním přestupem za ceny začínající na 1500 korunách. Přestupovat budete v Mnichově, Záhřebu a nebo v Klagenfurtu. Podle údajů dopravce cesta trvá podle zvoleného odjezdu od 19 hodin výše.

Autem do Florencie

Cesta vlastním vozem z České republiky není nijak náročná a díky dobré dálniční síti není ani časově náročná. Třeba z Prahy Vás čeká v závislosti na zvolené trase asi 1050 kilometrů v podstatě pouze po dálnici, což v praxi znamená něco kolem jedenácti hodin jízdy plus přestávky dle potřeb řidiče.

Největší problém je ale ve Florencii s parkováním. Do centra se autem nesmí vůbec a prakticky na celém území města je nějaké omezení. Dopředu si tedy zjistěte jak je na tom Vámi zvolené ubytování a kde případně můžete vůz nechat. Po městě je rozhodně nejlepší pohybovat se hromadnou dopravou a nebo pěšky.