Letiště Florencie

Letiště Florencie

Florencie, jako Toskánská metropole má pochopitelně svoje vlastní mezinárodní letiště. Vzhledem k počtům turistů, kteří toto místo plné nádherných památek navštíví je to absolutní nutnost. Oficiálním názvem se místní vzdušný přístav nazývá Aeroporto di Firenze-Peretola, ale setkat se také můžete s označením letiště Amerigo Vespucci.

V rámci regionu Toskánska se jedná o druhé nejvytíženější letiště, hned po tom ve městě Pisa. To se dá mimochodem vzhledem k nevelké vzdálenosti v případě potřeby také pro cestu do Florencie využít. Vzdálenost mezi těmito letišti je totiž jenom 80 kilometrů.

Letiště na současném místě zahájilo svůj provoz už v roce 1931 a od té doby bylo pochopitelně několikrát modernizováno a rozšířeno. Nalézá se asi 8 kilometrů od centra města.

Transfer z letiště Florencie

Letiště ve Florencii má stejně jako všude ve velkým městech dobré spojení se samotným městem. Samozřejmě že cenově nejvýhodnější je cesta s pomocí veřejné dopravy. Můžete využít tramvaje a nebo autobusů, které jezdí v pravidelných intervalech, a to spolehlivě a na čas.

Nejpohodlnější je pochopitelně doprava taxíkem, ale je také jako všude jinde o dost dražší. Na druhou stranu Vás ale taxík dopraví přesně tam kam chcete a nemusíte řešit žádné přestupování a nebo hledání.

Aeroporto di Firenze, torre di controllo 0