Florencie autobusem

Florencie autobusem

Pokud chcete navštívit toskánskou metropoli a prohlédnout si její krásné památky, ale ze zdravotních nebo i jiných důvodů nemůžete letět dopravním letadlem, nabízí se jako jedna z alternativ i doprava dálkovým autobusem. Cesta je časově náročnější a tím pádem i méně pohodlná, ale zvládnout se dá. Moderní autobusy také mnohem víc pamatují na pasažéry a tak budete mít k dispozici po celou dobu jízdy třeba WiFi připojení a nebo možnost dobít si mobil nebo tablet.

Ve městě jsou dva velké autobusové terminály, jeden téměř v centru a druhý je vzdálenější, nicméně má dobré napojení s centrem prostřednictvím MHD.

Zastávku Firenze najdete na adrese Parcheggio Villa Costanza/Via Sette Regole, leží asi 12 kilometrů od samotného centra. Z něj se pak do města dostanete hromadnou dopravou během půl hodinky.

Florencie, Bus terminal – najdete na adrese Piazza della Stazione , 50123 Firenze, a leží necelý kilometr od centra města. V jeho blízkosti naleznete i spoustu hotelů a apartmánů.

Florencie, Sita Nord S.R.L. Bus terminal – leží také necelý kilometr od centra, v severní části.

Z České republiky se autobusem do Florencie dostanete třeba s dopravcem Flixbus. Cesta se dá pořídit při včasné rezervaci velmi výhodně, v případě některých spojů za cenu již od 1698 korun. V nabídce jsou přímé spoje bez přestupu, s cestou trvající asi 14 a půl hodiny a nebo spoje s přestupem v Klagenfurtu a nebo Mnichově. Tam se časy pochopitelně odvíjí i od návaznosti spojů.
Flixbus Dworzec Autobusowy MDA w Krakowie 2019